Sayfalar

19 Şubat 2014 Çarşamba

..."The Big Bang Theory"...


The Big bang theory ; Cuma günlerimize renk katan ve sabırsızlıkla beklediğimiz komedi dizilerinden. Her karakterin kendine özgü bir komikliği var. Dizinin belli kısımlarında bilime özellikle fiziğe göndermeler yapılıyor.


...Konusu...
Kaliforniya'nın Pasadena şehrinde geçen dizi beş ana karakter etrafında gelişiyor. Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü'nde çalışan iki üstün zekalı ev arkadaşı olan deneysel fizikçi Leonard Hofstadter ve teorik fizikçi Sheldon Cooper, garson ve oyunculuğa hevesli sarışın karşı komşuları Penny, Leonard ve Sheldon'ın doktorası olmayan uzay mühendisi tuhaf iş arkadaşları Howard Wolowitz ve yine aynı yerde çalışan astrofizikçi Rajesh Koothrappali. Bu dört erkeğin bilime ve bilim kurguya olan ilgileri ve zekaları, Penny'nin sosyal beceri ve normal davranışlarıyla yan yana gelince komik sonuçlar doğuruyor. Ayrıca 3 yardımcı oyuncu bazı bölümlerde ana oyuncu olarak dizide yer almıştır. Üniversiteden iş arkadaşları ve hem Leonard hem de Howard'ın eski sevgilisi Leslie Winkle, Penny'nin çalıştığı şirkette part-time garson olarak çalıştığı sırada Howard'la arkadaş olan mikrobiyolog Bernadette Rostenkowski ve bir çevirimiçi arkadaşlık sitesi aracılığıyla Sheldon ile tanışan nörobiyolog ve bir nevi Sheldon'ın kadın versiyonu Amy Farrah Fowler.


 Prodüksiyonu Warner Bros. Television ve Chuck Lorre Productions tarafından yapılan dizi,2009 yılında Televizyon Eleştirmenleri Derneği tarafından en iyi komedi dizisi seçilmiş ve Jim Parsons da canlandırdığı Sheldon Cooper karakteri ile komedi dalında bireysel başarı ödülü almıştır.


 Şuan 7.sezonda olan ve devam eden The big bang theory harika bir komedi dizisi. Dizinin en komik karakterlerinden olan Sheldon şirinliği ve bir o kadar sinir bozması ile diziye farklı bir tat katıyor.


Ben büyük bir zevkle izliyorum. Birde dizi 20 dk olduğu için tadından yenmiyor. Eğer sizde kaliteli bir komedi dizisi arıyorsanız kesinlikle bu diziyi tavsiye ederim.
...Sevgiler...

7 yorum :

 1. Sürekli takip ettiğim ve benim de keyifle izlediğim bir dizi. Sevgiler :))

  YanıtlaSil
 2. Bayilarak izliyorum, favorim tabii ki Sheldon. Benim icin komedi dizileri arasinda bir numarada How I Met Your Mother geliyor.
  Game of Thrones yeni sezonu Nisanda basliyor sabirsizlikla bekliyorum.

  YanıtlaSil
 3. ayyy bayılıyorum onlara süper komik bi dizi

  YanıtlaSil
 4. Bu ara kitap okumaya çalıştığım için dizler biraz ihmal edildi...
  Ama bu dizide listemde :)
  Öpüyorum canım...

  YanıtlaSil
 5. Evet ya, kısa dizilerde insan stres olmuyor, tadında bırakıyorlar...Bizdeki gibi bir geceyi tek diziyle geçirmeyi keşfedememişler daha:))

  YanıtlaSil
 6. Bu diziyi çok seviyorum bende :) Blogunu yeni keşfettim bana da beklerim :)

  YanıtlaSil
 7. ara sıra seyrediyorum bazen çok uçuk kaçık geliyor düşünceleri falan ama espriler çok iyi en komiğide sheldon :))

  YanıtlaSil